Tyúktetű! | 2. rész - fejlemények
Mint ígértem, most beszámolok a tyúktetű-ügyben történtekről.
A sok próbálkozás után arra gondoltunk, hogy ki kellene próbálni a meszeléses módszert, mivel erről már sok helyen olvastuk, hogy bevált. A már említett eljárásokon kívül próbáltuk még a kovaföldes módszert is
alkalmazni, azonban nem tudjuk, hogy a meszelés, vagy mindkét módszer
együttes használata segített-e elűzni a tetveket. A technika meg is hozta a várt eredményt: a tyúktetvek végleg eltűntek.
Keverjük a meszet |
A sikerhez hozzájárulhatott még az is, hogy meszelés előtt sűrített levegővel a tyúkól összes zegét-zugát átfújtuk, s így onnan nem csak a a szennyeződések, hanem a tetvek is kiröpültek. A meszelést is kompresszor segítségével, festékszóróval végeztük, így egy viszonylag egyenletesen lefestett, szép küllemű tyúkólat kaptunk vissza.
Fő a tisztaság! |
Hozzá kell tenni azt is, hogy eleinte azért ódzkodtunk ettől az eljárástól, mert féltünk, hogy a tyúklak veszít majd a pompájából, de szerencsére így is szép, esztétikus maradt. Remélhetőleg ezek után már nem támad kedvük a tyúktetveknek ezen a helyen lakniuk, jobban teszik, ha keresnek egy új szálláshelyet maguknak.
Az új megfigyelésünk, amit eddig még nem olvastunk sehol, hogy az élősködők jelenlétét legjobban úgy lehet "kimutatni", hogy egy fehér papírlapot teszünk a tyúkól egy rése fölé, s rátesszük a kezünket. A meleg hatására előbújnak a lyukakból a paraziták, s felmásznak a lap alsó oldalára.10-20 másodperc elteltével vegyük le a kezünket a papírról, s fordítsuk fel a lapot. A fehér háttér előtt jól látszódnak a kis rovarok, s így akár számszerűen is tudjuk mérni (pl. darab/cm2) a tetűpopuláció nagyságát.
Festés előtt és után
Hát örülök, hogy végre eltűntek azok a fránya tetvek. Nagy munka volt... Megint ügyesek voltatok!
VálaszTörlésNekünk is nagy megkönnyebbülés volt, hogy megszabadultunk a kis élősködőktől. Köszönjük szépen!
Törlés